Instalator - jeden zawód - wiele możliwości

Informacje dla rodzica
Strona główna

Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice!

Przed Waszymi dziećmi niełatwe zadanie wyboru szkoły ponadpodstawowej oraz zawodu. To jedna z ważniejszych decyzji w życiu młodego człowieka. W tej sytuacji całkowicie zrozumiałe jest, że Wasze dzieci liczą na Waszą pomoc i oczekują wsparcia.

Dobre rozeznanie w ofercie edukacyjnej szkół, znajomość różnych zawodów i realiów współczesnego rynku pracy z pewnością ułatwi wybór dalszej ścieżki kształcenia.

Serdecznie zapraszamy więc Państwa do zapoznania się z zawodem instalatora i pracą w branży instalacyjnej.

Większość obaw wynika z niewiedzy...

…a o hydrauliku mówi się wciąż za mało.

Nasz zawód jest wyjątkowy. Już sama jego nazwa dowodzi jego różnorodności i bogactwa znaczeń.

Oficjalna nazwa, zgodna z klasyfikacją nazw zawodów i specjalności to monter sieci i instalacji sanitarnych. Tak też nazywa się kierunek nauczania w szkole branżowej I stopnia.

Najczęściej, przez większość społeczeństwa nazywani jesteśmy hydraulikami. Sami natomiast, we własnym zawodowym gronie, nazywamy siebie instalatorami.

Hydraulik, monter, instalator określają więc ten sam zawód i można je używać zamiennie.

Jest wiele powodów, by zostać instalatorem.

  1. Jako jedna z nielicznych branż możemy powiedzieć, że o pracę nie musimy się martwić. Przez przynajmniej dwadzieścia następnych lat będą trwały w Polsce głębokie zmiany w zakresie energetyki i ochrony klimatu. Jest to ściśle związane z naszą branżą. Kilka milionów domów i mieszkań, a także obiektów przemysłowych zostaną zmodernizowane i dostosowane do obowiązujących przepisów.
  2. Ogromnym atutem profesji montera jest możliwość nieograniczonego wręcz podnoszenia swoich kwalifikacji i poszerzania swojej wiedzy. W dużej mierze jest to wynikiem rozwoju branży, która tworzy coraz nowsze technologie i rozwiązania.
  3. Codziennością instalatora jest obcowanie z najnowszymi technologiami będącymi podstawą funkcjonowania systemów ogrzewania, wytwarzania energii czy dostarczania ciepłej wody.
  4. Pewna praca i dobre zarobki od lat stanowią najbardziej charakterystyczne cechy naszejprofesji
  5. Jest to zawód ponadczasowy, gdyż rozwój cywilizacyjny powoduje ciągłe zmiany technologii. To z kolei wytwarza zapotrzebowanie na usługi instalacyjne.

Dobrzy instalatorzy, którzy rozumieją znaczenie swojego zawodu, są dziś bardziej potrzebni niż kiedykolwiek. Zanieczyszczenie klimatu w znacznej mierze spowodowane jest ogrzewaniem domów za pomocą nieekologicznych urządzeń oraz brakiem poszanowania energii. Naszym zadaniem jest zmienić ten stan, wprowadzając nowoczesne, ekonomiczne i ekologiczne technologie.

NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ

Jeśli masz pytania dotyczące zawodu lub wyboru szkoły, skontaktuj się z nami
tel. 602 459 886
tel. 697 875 213

Wspierają nas: