Hydraulik – zawodowiec, czyli co robiliśmy podczas Nocy Zawodowców

Z myślą o uczniach stojących przed niełatwym wyborem dalszej ścieżki kształcenia przygotowano niecodzienną imprezę.  4 października 2019 roku już po raz drugi młodzież ucząca się w klasach VII-VIII mogła uczestniczyć w Nocy Zawodowców. Jej pomysłodawcą i inicjatorem jest Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile. Do partnerów wydarzenia dołączyło także Ogólnopolskie Stowarzyszenie Firm Instalacyjnych i Serwisowych.

Na zwiedzających czekały konkursy, warsztaty, strefa doradztwa zawodowego, stoiska praktycznej nauki zawodu, prezentacje szkół branżowych oraz stoiska pracodawców. Najważniejsza jednak była możliwość porozmawiania z nauczycielami, mistrzami zawodu czy po prostu z koleżankami i kolegami uczącymi się już w szkołach branżowych.

Wszędzie tam, gdzie pojawia się okazja, aby zachęcić młodzież do wyboru zawodu instalatora, śpieszymy z działaniem! Tym razem przygotowaliśmy warsztaty, podczas których przybliżyliśmy branżę instalacyjno – serwisową, ukazując ciekawe możliwości rozwoju zawodowego w ramach projektu „Hydraulik – zawód wielu możliwości”. Trzeba przyznać, że uczniowie z dużym zaciekawieniem słuchali prowadzącego spotkanie Pawła Kaczmarka – prezesa OSFIS. Dla wszystkich, którzy rozpoczną naukę w zawodzie instalatora, projekt oferuje szereg profitów oraz całą gamę wsparcia merytorycznego i materialnego. Na uczących się naszego zawodu czeka nie lada okazja wstąpienia w specjalnie utworzone ugrupowanie młodzieżowe Stowarzyszenia OSFIS. To kolejne nowe perspektywy i możliwości stawania się coraz lepszym fachowcem i budowania kariery.

Uczestnicy warsztatów mogli również sprawdzić swoją wiedzę w mini konkursach. Przygotowane nagrody stanowiły dodatkową motywację do wzięcia udziału w rywalizacji. Bardzo nas cieszy, że uczniowie chętnie podzielili się swoją opinią na temat zawodu hydraulika i wypełnili ankiety, których wyniki mogą ukierunkować nasze dalsze działania.

Pozytywna interakcja między prowadzącym a uczniami była najlepszym podsumowaniem pełnego wrażeń wieczoru.

Paulina Jurgowiak

Paulina Jurgowiak

Nauczycielka, specjalistka ds. rozwoju zawodowego. W OSFIS odpowiada za koordynację projektów. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wciąż głodna wiedzy – informacje zdobywa na kursach i szkoleniach. Uzupełnia je również na własną rękę: czyta, słucha, pyta i docieka. Działa w sposób zaangażowany i kreatywny. W swej dotychczasowej działalności zawodowej stworzyła autorski program kreatywnego poszukiwania pracy, prowadziła szkolenia rozwijające kompetencje „miękkie”, pracowała przy realizacji projektów EFS. Jest współautorką „Poradnika dla instruktorów praktycznej nauki zawodu montera sieci i instalacji sanitarnych”. Życiowym mottem są słowa Charlesa Bukowskiego: „Jeśli już o coś zabiegasz, idź na całego, w przeciwnym razie nawet nie zaczynaj”

Zostaw komentarz

Aktualności

OSFIS
Paulina Jurgowiak

Instalator. Jak zdobyć zawód możliwości?

Pomysł na dobry zarobek i rozwijającą karierę leży dziś w wyborze takiego zawodu, który zagwarantuje nam pracę. Monter sieci i instalacji sanitarnych popularnie zwany też instalatorem (hydraulikiem) to dziś jeden z najlepiej zarabiających fachowców, którzy nie muszą martwić się o zatrudnienie. Żeby dostać się do zawodu nie trzeba od razu kończyć politechniki.

Czytaj więcej »

Obserwuj nas na Fb

Zapisz się do Newslettera