Po co branży instalacyjnej trener rozwoju osobistego? Co warto wiedzieć o rozwoju osobistym, zanim poddamy go ocenie?

Autor: Radosław Kozal

Dzień dobry,

Nazywam się Radosław Kozal i przejąłem tę część strony OSFIS-u w roli eksperta ds. biznesu, wizerunku oraz rozwoju osobistego. Wszystkie trzy wspomniane aspekty łączą się ze sobą, dlatego postanowiłem napisać tak zwaną „rozbiegówkę”, próbując zyskać Wasze zaufanie i wiarygodność.

Od zaufania wszystko się zaczyna. Jako szef, ufasz swoim pracownikom, że Ci wykonają swoje zadania z należytą precyzją. Jako usługodawca ufasz swojemu klientowi, że ten rozliczy się z Tobą za wykonaną pracę. Ufasz dzieciom, że w przyszłości zajmą się Tobą w zamian za przekazane wartości. Przyjacielowi, że wysłucha i doradzi w trudnej sytuacji. I wreszcie chciałbyś zaufać trenerowi, że ten wartościowo spożytkuje Twój czas.


Jako trener zawodowo pracuję od 8 lat. Wcześniej jako trener kolarstwa, dziś jako trener biznesu, łącząc ze sobą umiejętności i doświadczenie nabyte w sporcie z wiedzą z zakresu psychologii w biznesie. Tak jak Ty jestem ambitnym przedsiębiorcą. W procesie treningowym spotkałem na swojej drodze tysiące osób, z czego ponad sto z nich pracowało ze mną indywidualnie, a wszystkie te osoby łączyło kilka czynników, takie jak: chęć utrzymania zdrowia, potrzeba motywacji czy poprawa jakości i efektywności wykonywanych zadań. Jako obiektywny obserwator, patrząc na każdego z dotychczasowych klientów z szerszej, psychologicznej perspektywy dostrzegam jeszcze jeden czynnik łączący każdego z nas: wszyscy mamy problemy, niezależnie od statusu społecznego, ilości posiadanego majątku, czy skali rozkręconego biznesu.

Na początku i końcu każdego biznesu, niezależnie od skali jest osoba, która go stworzyła, wraz z całym bagażem doświadczeń: sukcesów i porażek. Moją rolą nie jest tworzyć problemy, a raczej je wskazywać, nazywać i wspólnie znaleźć najlepsze rozwiązanie. Tym właśnie jest dla mnie rozwój osobisty – to świadomy i niemal niekończący się proces radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami. Każdego dnia inaczej, na miarę swoich możliwości.

Na jakich problemach się skupimy?

Poniżej lista przygotowanych przeze mnie zagadnień w odpowiedzi na sugestie Członków OSFIS:

  1. Motywacja do pracy, czyli: Co oprócz pieniędzy popycha nas do ciężkiej pracy?
  2. Trudy bycia liderem, czyli: Dlaczego pracownicy mnie nie słuchają? Dlaczego krytykują? Dlaczego są nieszczerzy?
  3. Praca a rodzina, czyli: Jak zadbać o równowagę w relacjach z najbliższymi?
  4. Zaskocz klienta, czyli: Co składa się na jakość, która zachwyca?
  5. Zmęczenie, przemęczenie, wypalenie, czyli: Kiedy praca staje się destruktywna i jak temu zaradzić?
  6. Klient ma prawo nie wiedzieć, czyli: Czy doradztwo wchodzi w zakres każdej usługi? 
  7. Jak Cię widzą, tak Cię piszą, czyli: 3 podstawowe zasady postowania w Internecie
  8. Szukaj autorytetów, doceniaj lepszych, czyli: Jak zwiększać swoje szanse na biznesowy sukces?
  9. Podziel się swoim fachem, czyli: Czy edukowanie młodszych pokoleń to misja czy tworzenie sobie konkurencji?
  10. Zdrowy szef – zdrowy zespół, czyli: Od czego zacząć w długim procesie rozwoju osobistego?
  11. Grupa robocza a zespół, czyli: Jak zbudować skuteczną komunikację między pracownikami?
  12. Perspektywa rozwoju firmy, czyli: Jakie są etapy rozwoju przedsiębiorstwa? Jakie są zagrożenia i szanse skalowania biznesu?Kolejność artykułów jest przypadkowa

Dziękuję Ci za uwagę i poświęcony czas. Słyszymy się już 10-tego stycznia, a z Członkami OSFIS oraz Patronami spotkamy się już niebawem na pierwszym spotkaniu rozwojowym live. Dołącz do projektu i Ty!

Do zobaczenia!

Radosław Kozal

https://radoslawkozal.pl/

https://www.facebook.com/radoslawkozal

Paulina Jurgowiak

Paulina Jurgowiak

Nauczycielka, specjalistka ds. rozwoju zawodowego. W OSFIS odpowiada za koordynację projektów. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wciąż głodna wiedzy – informacje zdobywa na kursach i szkoleniach. Uzupełnia je również na własną rękę: czyta, słucha, pyta i docieka. Działa w sposób zaangażowany i kreatywny. W swej dotychczasowej działalności zawodowej stworzyła autorski program kreatywnego poszukiwania pracy, prowadziła szkolenia rozwijające kompetencje „miękkie”, pracowała przy realizacji projektów EFS. Jest współautorką „Poradnika dla instruktorów praktycznej nauki zawodu montera sieci i instalacji sanitarnych”. Życiowym mottem są słowa Charlesa Bukowskiego: „Jeśli już o coś zabiegasz, idź na całego, w przeciwnym razie nawet nie zaczynaj”

Zostaw komentarz

Aktualności

Obserwuj nas na Fb

Zapisz się do Newslettera