Finał III Letniej Rywalizacji Hydraulików

Już po raz trzeci odbyła się Letnia Rywalizacja Hydraulików. Tegoroczna impreza z całą pewnością należała do wyjątkowych i to wcale nie z powodu epidemii COVID-19. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach: bieg, jazda na rowerze i wędrówki (spacery). Ta ostatnia kategoria rozegrana została po raz pierwszy i cieszyła się sporym zainteresowaniem. Śmiało więc możemy powiedzieć, że w kolejnych edycjach jej nie zabraknie.

Frekwencja uczestników nadzwyczaj dopisała. Nie będzie chyba przesadą, jeśli stwierdzimy, że nie było na mapie Polski takiego zakątka, w którym nie rywalizowałby jakiś hydraulik. Na 145 zarejestrowanych uczestników, aż 100 pozostawało ciągle aktywnych, systematycznie powiększając na swoim koncie ilość kilometrów. Dla porównania – w II Letniej Rywalizacji – aktywnie uczestniczyło 44 zawodników. Z roku na rok wspólna sportowa zabawa ogarnia coraz większą część branży instalacyjnej!

Nowością było wprowadzenie weekendowych premii, którym patronowali sponsorzy Rywalizacji. W ciągu dwóch miesięcy odbyły się więc premie z firmą PURMO, Galmet, Almeva, Styropmin i BISAN, która uczciła również w ten sposób jubileuszowe 30 lat obecności na rynku.

Za każdym razem do zgarnięcia były atrakcyjne nagrody. A sponsorzy dwoili się i troili, by wymyślić angażujące zawodników zasady.

Dariusz Kowal – zwycięzca weekendowej premii z marką STYROPMIN
Zdjęcie konkursowe do #lotnapremiaPURMO – autor Artur Mielko

Na półmetku Rywalizacji na liderów poszczególnych kategorii czekały „żółte koszulki” i choć nie wszystkim udało się utrzymać prowadzenie do końca, pozostaną miłą pamiątką na długie lata. „Żółte koszulki” otrzymali Łukasz Szymborski – widoczny na zdjęciu obok w kategorii ROWER, Marcin Machura w kategorii BIEG i Adam Marasek w kategorii WĘDRÓWKI.

Sportowa walka wkraczała w decydującą fazę a wraz z nią rosła rywalizacja między uczestnikami, w szczególności na miejscach I-III. Różnice między prowadzącym a zajmującym drugą / trzecią lokatę to zaledwie kilka kilometrów. Do samego końca nie potrafiliśmy przewidzieć zwycięzcy, co świadczy o wysokim poziomie imprezy. I mimo rekreacyjnego wymiaru zawodnicy podeszli do wyzwania bardzo ambitnie. Takiej rywalizacji nie powstydziłyby się żadne profesjonalne zawody 😊

Wszystkie drogi prowadzą do Smardzewic

5 września wszystkie drogi prowadziły do Smardzewic, w których postanowiliśmy zorganizować podsumowanie rywalizacji, ogłosić zwycięzców i wręczyć medale. Miejsce to wybraliśmy nieprzypadkowo, bowiem dwa lata wcześniej spotkaliśmy się tam na pierwszym podsumowaniu. Położona nad Zalewem Sulejowskim malownicza miejscowość wydała nam się idealnym miejscem na wspólne zakończenie sportowego sezonu.

W Smardzewicach zjawiła się więc liczna grupa uczestników Rywalizacji. Gościliśmy także przedstawicieli sponsorów – pana Grzegorza Majchrzyka (Styropmin), pana Ireneusza Szychowskiego (Galmet), pana Jacka Maruszczaka (Almeva), pana Adama Jastrzębskiego (Dambat) i pana Roberta Przywitowskiego (BISAN).

Prowadzącym imprezę był Paweł Kaczmarek – założyciel Grupy Czas na Hydraulika oraz prezes Zarządu OSFIS w jednej osobie. Podsumowując 71 dni sportowej rywalizacji, warto przytoczyć statystyki. Łącznie pokonaliśmy 50 707 km, co pozwoliło nam spalić aż 1 629 779 kalorii!! Po krótkim podsumowaniu nadszedł czas na dekorację zawodników.

Proszeni kolejno na scenę uczestnicy odbierali medale i nagrody.

W kategorii Bieg na najwyższym stopniu podium stanął Bogdan Curzydło z wynikiem 999 km , drugie miejsce zajął Marcin Machura, a trzecie Agnieszka Darnowska. W kategorii Jazda na rowerze triumfował już po raz trzeci Sebastian Serwan osiągając niebotyczny rezultat 4701 km, za nim uplasowali się kolejno – Łukasz Szymborski i Gabriel Janowski. W wędrówkach pierwsze miejsce wywalczył Adam Marasek z pięknym wynikiem 414 km, srebrny medal otrzymał Marcin Łoś, a brązowy krążek zawisł na szyi Wojciecha Wałdocha.

W tym roku po raz pierwszy utworzyliśmy osobną kategorię, w której rywalizowali ze sobą wyłącznie instalatorzy. Na najlepszych czekały specjalnie przygotowane medale. W kategorii Bieg zwycięzcą okazał się Marcin Machura, dwa kolejne miejsca zajęli Józef Kania i Tomasz Kmuk. Złoto w kategorii Jazda na rowerze odebrał Gabriel Janowski, srebro – Tomasz Kmuk, a brąz – Paweł Urban. W kategorii Wędrówki najlepszy wynik wychodził Marcin Łoś, druga lokata przypadła Wojciechowi Wałdochowi, a trzecia Cezaremu Ślusarskiemu.

Czas zabawy i integracji

Finał Rywalizacji Hydraulików to też świetna okazja do integracji. Tym razem o rozrywkę godną hydraulików zadbała Grupa Czas na Hydraulika, która zorganizowała pierwsze mistrzostwa w kultowej grze Super Mario. Nie zabrakło więc zdrowej rywalizacji oraz gorących emocji! Od zwycięstwa do zwycięstwa dzielnie kroczył Jan Kaczmarek, by w finale przypieczętować swój triumf.

Czas spędzony w Smardzewicach na długo zostanie nam w pamięci. A kończąc naszą relację składamy serdeczne gratulacje wszystkim uczestnikom Rywalizacji oraz sponsorom, którym sportowa aktywność jest równie bliska jak nam.

Paulina Jurgowiak

Paulina Jurgowiak

Nauczycielka, specjalistka ds. rozwoju zawodowego. W OSFIS odpowiada za koordynację projektów. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wciąż głodna wiedzy – informacje zdobywa na kursach i szkoleniach. Uzupełnia je również na własną rękę: czyta, słucha, pyta i docieka. Działa w sposób zaangażowany i kreatywny. W swej dotychczasowej działalności zawodowej stworzyła autorski program kreatywnego poszukiwania pracy, prowadziła szkolenia rozwijające kompetencje „miękkie”, pracowała przy realizacji projektów EFS. Jest współautorką „Poradnika dla instruktorów praktycznej nauki zawodu montera sieci i instalacji sanitarnych”. Życiowym mottem są słowa Charlesa Bukowskiego: „Jeśli już o coś zabiegasz, idź na całego, w przeciwnym razie nawet nie zaczynaj”

Zostaw komentarz

Aktualności

OSFIS
Paulina Jurgowiak

KASY FISKALNE ONLINE NADCHODZĄ. CO WARTO WIEDZIEĆ O ZBLIŻAJĄCEJ SIĘ ZMIANIE?

Z dniem 1 maja 2019 roku wraz z nowelizacją ustawy o VAT nastąpiła zmiana przepisów dotyczących kas rejestrujących transakcje sprzedaży. Obliguje ona przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą towarów lub usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej do wycofania z użycia tradycyjnych kas fiskalnych i zastąpienia ich kasą online. Zmiana taka nie objęła wszystkich jednocześnie. Zastosowano tu okres przejściowy.

Czytaj więcej »

Obserwuj nas na Fb

Zapisz się do Newslettera