Schlösser Heiztechnik Gruppe Polska dołącza do #zawódMożliwości

Grono Członków Wspierających OSFIS powiększyło się o producenta głowic termostatycznych i armatury grzewczej – firmę Schlösser Heiztechnik Gruppe Polska.

Od ponad 20 lat firma dostarcza na polski rynek kompleksowe rozwiązania najwyższej jakości. Podążając za nowoczesnymi technologiami, wdraża najwyższe standardy branżowe np. dobrowolną, wymagającą certyfikację Keymark. Producent zatrudnia ponad 100 osób, a niewątpliwym atutem są doświadczeni specjaliści z zakresu technologii cieplnej, projektowania przemysłowego i produkcji.

Projekt #zawódMożliwości nie jest pierwszą edukacyjną inicjatywą, w którą angażuje się firma. Schlosser również dzieli się wiedzą, wspiera w nauce i ułatwia start zawodowy studentom Politechniki Poznańskiej poprzez organizację praktyk i staży.

Obecnie pracuje nad rozbudową laboratorium badawczo-rozwojowego, którego działalność zostanie również wykorzystana w podejmowanych działaniach edukacyjnych.

Jako Współorganizator projektu Schlösser będzie współpracować nad promocją zawodu instalatora oraz podniesieniem jakości kształcenia zawodowego. Jednym z pierwszych działań będzie opracowanie materiałów dydaktycznych dla nauczycieli zawodu, które dostępne będą w Centralnej Akademii Instalatorstwa.

Paulina Jurgowiak

Paulina Jurgowiak

Nauczycielka, specjalistka ds. rozwoju zawodowego. W OSFIS odpowiada za koordynację projektów. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wciąż głodna wiedzy – informacje zdobywa na kursach i szkoleniach. Uzupełnia je również na własną rękę: czyta, słucha, pyta i docieka. Działa w sposób zaangażowany i kreatywny. W swej dotychczasowej działalności zawodowej stworzyła autorski program kreatywnego poszukiwania pracy, prowadziła szkolenia rozwijające kompetencje „miękkie”, pracowała przy realizacji projektów EFS. Jest współautorką „Poradnika dla instruktorów praktycznej nauki zawodu montera sieci i instalacji sanitarnych”. Życiowym mottem są słowa Charlesa Bukowskiego: „Jeśli już o coś zabiegasz, idź na całego, w przeciwnym razie nawet nie zaczynaj”

Zostaw komentarz

Aktualności

Obserwuj nas na Fb

Zapisz się do Newslettera