JAK DZIAŁAJĄ POMPY CIEPŁA? Razem z Immergas Polska szkolimy nauczycieli

Grupa nauczycieli zawodu instalatora 24 maja br. wzięła udział w szkoleniu branżowym na temat działania, doboru i montażu pomp ciepła.

Szkolenie prowadził ekspert firmy Immergas Polska, która wraz z innymi wiodącymi producentami branży instalacyjnej, jest współorganizatorem projektu edukacyjnego #zawódMożliwości.

Agenda szkolenia obejmowała następujące zagadnienia:

 1. Zasada działania pompy ciepła powietrze – woda: rodzaje pomp ciepła, tryby pracy pompy ciepła
 2. Dobór pompy ciepła do budynku: obliczanie zapotrzebowania budynku na moc grzewczą, zasady doboru pomp ciepła do budynku, wymagania instalacji
 3. Wytyczne montażowe: montaż jednostki zewnętrznej, hałas generowany przez jednostkę zewnętrzną, wymagania instalacji elektrycznej
 4. Oferta Immergas Polska
 5. Test wiedzy i konkurs

W interaktywnych zajęciach uczestniczyli nauczyciele z następujących szkół:

 • Zespołu Szkół Budowlano – Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim
 • Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu
 • Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku
 • Zespołu Szkół Zawodowych w Zielonej Górze
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Przemyślu
 • Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie
 • Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle
 • Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostródzie

Szkolenia branżowe organizowane w ramach projektu edukacyjnego #zawódMożliwości są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie dofinansowania doskonalenia zawodowego nauczycieli, szczegółowych celów szkolenia branżowego oraz trybu i warunków kierowania nauczycieli na szkolenia branżowe i realizują wszystkie założenia rozporządzenia.

Zapraszamy na stronę Partnera szkolenia: https://www.immergas.pl/

Paulina Jurgowiak

Paulina Jurgowiak

Nauczycielka, specjalistka ds. rozwoju zawodowego. W OSFIS odpowiada za koordynację projektów. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wciąż głodna wiedzy – informacje zdobywa na kursach i szkoleniach. Uzupełnia je również na własną rękę: czyta, słucha, pyta i docieka. Działa w sposób zaangażowany i kreatywny. W swej dotychczasowej działalności zawodowej stworzyła autorski program kreatywnego poszukiwania pracy, prowadziła szkolenia rozwijające kompetencje „miękkie”, pracowała przy realizacji projektów EFS. Jest współautorką „Poradnika dla instruktorów praktycznej nauki zawodu montera sieci i instalacji sanitarnych”. Życiowym mottem są słowa Charlesa Bukowskiego: „Jeśli już o coś zabiegasz, idź na całego, w przeciwnym razie nawet nie zaczynaj”

Zostaw komentarz

Aktualności

Obserwuj nas na Fb

Zapisz się do Newslettera