W ofercie Immergas dostępne są pompy ciepła Magis Pro V2 oraz hybrydowe pomp ciepła Magis Combo V2 nowej generacji. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii w obydwóch rodzinach, nowa generacja to większa wydajność, energooszczędność i jeszcze cichsza praca. Ponadto w pompach zastosowano ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Dzięki jego właściwościom można ograniczyć ilość czynnika w instalacji o 30 % w porównaniu z innymi czynnikami dostępnymi na rynku. Niewielka ilość zastosowanego w pompach czynnika R32 powoduje, że nie muszą być rejestrowane w CRO (Magis Pro 4kW, 6kW, 9kW V2 oraz wszystkie modele Magis Combo V2). Należy pamiętać, że zarówno Magis Combo V2 jak i Magis Pro V2 nie tylko ogrzewają i produkują ciepłą wodę użytkową, ale również chłodzą latem, dzięki czemu z powodzeniem jednym systemem możemy zastąpić system klimatyzacji.

Hybrydowa pompa ciepła Magis Combo V2 – dwa źródła ciepła, większe oszczędności

Hybrydowe pompy ciepła to nowoczesny system, który ogrzeje dom i zapewni komfort ciepłej wody użytkowej, a w upalne schłodzi budynek. Kocioł kondensacyjny korzysta z gazu, natomiast pompa ciepła wykorzystuje energię zawartą w powietrzu zewnętrznym na cele ogrzewania i produkcji c.w.u. Dzięki takiemu połączeniu Magis COMBO V2 na podstawie wprowadzonych ustawień wybiera, z którego źródła energii w danej chwili lepiej korzystać. Gwarantuje to wysoką efektywność energetyczną, przy możliwie najniższych kosztach eksploatacji. Zyskujemy również większą niezależność energetyczną w przypadku wzrostu cen któregoś z surowców. Klasa energetyczna Magis Combo V2 dla temperatury 35° C wynosi aż A+++ oraz A++ dla temperatury 55°C. Dzięki tym właściwościom urządzenie kwalifikuje się do otrzymania wyższego dofinansowania w programie „Czyste Powietrze” (dofinansowanie nawet do 18 000 PLN).

Nowa gama składa się z pomp ciepła o mocy: 4, 6 i 9 kW (A7/W35). Jednostka wewnętrzna zawiera elementy kotła kondensacyjnego o mocy 27 kW na potrzeby podgrzewu c.w.u. i 24 kW na potrzeby c.o., które są zintegrowane z modułem hydraulicznym pompy ciepła. Rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne pozwalają na pracę pompy ciepła do temperatury zewnętrznej -25°C. Pompy ciepła Magis Combo V2 zachowują również wysoki współczynnik COP nawet przy niskiej temperaturze powietrza zewnętrznego. W warunkach A7/W35 współczynnik COP dla Magis Combo V2 osiąga wartość do 5,2, co pozwala na uznanie jej za jedno z bardziej ekonomicznych i wydajnych urządzeń. Pompa ciepła jest w stanie zasilać instalację czynnikiem o temperaturze nawet 65°C.

Magis Combo występuje w 2 wersjach:

 • dwufunkcyjnej (Magis Combo V2) – podgrzew ciepłej wody odbywa się przepływowo przy pracy kotła gazowego,
 • jednofunkcyjnej (Magis Combo Plus V2) z możliwością podłączenia zasobnika c.w.u. W zależności od warunków, ciepła woda użytkowa przygotowywana jest przez pompę ciepła lub kocioł gazowy.

Automatyka, w którą zostały wyposażone pompy ciepła umożliwia sterowanie 2 niezależnymi strefami grzewczymi (w tym jedną z mieszaczem). Oznacza to, że pompa ciepła standardowo współpracuje z np.: ogrzewaniem podłogowym oraz obsługuje grzejniki. Ponadto pompy mają możliwość rozbudowy obsługi do 3 stref grzewczych oraz są przystosowane do bezpośredniego podłączenia zasobnika c.w.u, dzięki wbudowanemu zaworowi 3-drogowemu.

Pompy ciepła Magis Pro V2 – wydajne, ekologiczne, energooszczędne

Pompy ciepła powietrze-woda typu split – Magis Pro V2 to urządzenia przyjazne dla środowiska. Jednak nie tylko ekologiczne działanie jest ich głównym atutem. To wydajne i energooszczędne urządzenia, które sprawdzą się zarówno w budynkach nowych, jak i modernizowanych. Dzięki bogatej gamie produktów zaspokoją zapotrzebowanie na cele grzewcze i ciepłą wodę użytkową każdego użytkownika. Szeroki zakres modulacji mocy pozwala na dostosowanie pracy pompy do aktualnego zapotrzebowania budynku i jego mieszkańców, co obniża koszty eksploatacji. Pompy ciepła całkowicie zastępują inne formy ogrzewania, jak kotły na pellet czy węglowe, a dzięki wykorzystywaniu energii pozyskanej z powietrza, nie potrzebują dodatkowych pomieszczeń na opał.

W ofercie Immergas dostępne są pompy ciepła Magis Pro V2 o mocy grzewczej: 4, 6, 9, 12, 14 oraz 16 kW (A7/W35).

Wersja Magis Pro V2 to również wysoka efektywność energetyczna A+++ dla temperatury zasilania 35oC, A++ dla temperatury zasilania 55 oC (zwiększone dofinansowanie w programie „Czyste Powietrze”). Pompy ciepła z serii Magis Pro V2 cechuje niski spadek mocy grzewczej nawet w ekstremalnie niskiej temperaturze powietrza zewnętrznego, a współczynnik COP w warunkach A7/W35 osiąga wartość do 5,2. Podobnie jak w Magis Combo V2 automatyka, w którą zostały wyposażone pompy ciepła umożliwia sterowanie 2 niezależnymi strefami grzewczymi (w tym jedną z mieszaczem). Ponadto pompy mają możliwość rozbudowy obsługi do 3 stref grzewczych oraz są przystosowane do bezpośredniego podłączenia zasobnika c.w.u, dzięki wbudowanemu zaworowi 3-drogowemu.

Urządzenia te można zakupić również w zestawie. Dzięki temu zyskujemy kompletny, zintegrowany systemy grzewczy, pozwalający na zaspokojenie zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową i zapewniający komfort cieplny domowników.

TERAZ OD VIII DO XII 2021 POMPY CIEPŁA MAGIS PRO/COMBO V2 Z GWARANCJĄ DO 5 LAT ZA 0 ZŁ!

(Przedłużenie gwarancji następuję zgodnie z warunkami w karcie gwarancyjnej.) 

Korzyści ze współpracy w ramach oferty pomp ciepła Immergas

 • Profesjonalne szkolenia w formie webinarów, szkolenia stacjonarne oraz w ramach Mobilnego Centrum Szkoleniowego Immergas
 • Wsparcie techniczne na etapie ofertowania
 • Schematy instalacji pomp ciepła
 • Poradnik dla instalatora
 • Dedykowany program wsparcia dla instalatorów pomp ciepła „Partner OZE Immergas” (dowiedz się więcej: pompyciepła@immergas.pl)
 • Premie pieniężne za rejestrację pomp ciepła w Programie premiowym dla instalatorów CAIUS:

od VIII do XII 2021 za rejestrację pompy zyskujesz nawet 1500 PLN !!!

Szczegóły na https://www.caius.pl/

 • W zestawie z pompą sterownik pokojowy dedykowany do pomp ciepła za 1 PLN
 • Bezpłatne pierwsze uruchomienie pompy dla Twojego klienta
 • Ponad 70 profesjonalnych serwisów pomp ciepła w całej Polsce – sprawdź na: https://znajdzserwis.immergas.pl/

Szczegółowe informacje na temat pomp ciepła z oferty Immergas dostępne na stronie producenta: https://www.immergas.pl/

Źródło: Immergas Polska

Paulina Jurgowiak

Paulina Jurgowiak

Nauczycielka, specjalistka ds. rozwoju zawodowego. W OSFIS odpowiada za koordynację projektów. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wciąż głodna wiedzy – informacje zdobywa na kursach i szkoleniach. Uzupełnia je również na własną rękę: czyta, słucha, pyta i docieka. Działa w sposób zaangażowany i kreatywny. W swej dotychczasowej działalności zawodowej stworzyła autorski program kreatywnego poszukiwania pracy, prowadziła szkolenia rozwijające kompetencje „miękkie”, pracowała przy realizacji projektów EFS. Jest współautorką „Poradnika dla instruktorów praktycznej nauki zawodu montera sieci i instalacji sanitarnych”. Życiowym mottem są słowa Charlesa Bukowskiego: „Jeśli już o coś zabiegasz, idź na całego, w przeciwnym razie nawet nie zaczynaj”

Zostaw komentarz

Aktualności

Obserwuj nas na Fb

Zapisz się do Newslettera