RUSZAJĄ SZKOLENIA BRANŻOWE DLA NAUCZYCIELI ZAWODU INSTALATORA

Nauczyciele szkół kształcących specjalistów branży instalacyjnej już od listopada będą mogli wziąć udział w pierwszym szkoleniu branżowym przygotowanym przez ekspertów branży.

Szkolenie branżowe to obowiązkowa forma doskonalenia zawodowego wynikająca z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej. Adresowane są one zarówno do nauczycieli teoretycznych przedmiotów zawodowych, jak i nauczycieli praktycznej nauki zawodu.

W ramach projektu edukacyjnego #zawódMożliwości powstał kompleksowy program wspierający pedagogów w podnoszeniu swoich kwalifikacji. Szkolenia z zawodem możliwości mają dwustopniową formułę, by w jak najbardziej optymalnie zaplanować i wykorzystać wymiar czterdziestu godzin przeznaczonych na doskonalenie zawodowe.

Szkolenia I stopnia mają formułę ONLINE i składać się mogą z kilku cyklów szkoleniowych. Nauczyciel wybiera spośród dostępnych szkoleń interesującą go tematykę i termin. Każdy z cyklów może zrealizować w dogodnym dla siebie odstępie czasu. Za przygotowanie treści szkoleniowych oraz prowadzenie zajęć odpowiedzialni są Współorganizatorzy projektu.

Szkolenia II stopnia obejmować będą szkolenia czysto praktyczne. A prowadzić je będą doświadczeni i aktywni zawodowo instalatorzy.

Doskonalenie w ramach projektu to nieoceniona okazja do uaktualnienia i zdobycia wiedzy bezpośrednio od specjalistów branży, co jest główną ideą ministerialnego rozporządzenia, a także  faktyczną potrzebą. Wysokie kwalifikacje i kompetencje zawodowe nauczycieli to wyższy poziom kształcenia, lepsza jakość edukacji, lepiej przygotowani uczniowie.

Pierwszych uczestników szkolenia będzie miała przyjemność powitać firma PURMO Group Poland, której eksperci przybliżą już 24 listopada br.  zagadnienia związane z systemami ogrzewania podłogowego.

***

Organizowane przez Stowarzyszenie OSFIS szkolenia branżowe dla nauczycieli są jednym z działań projektu edukacyjnego #zawódMożliwości. Projekt realizowany jest przy współudziale wiodących producentów branży instalacyjnej: BISAN, Galmet, AFRISO, Gebo, Odlewnia Zawiercie, PURMO, Grohe, Wolf Technika Grzewcza, Salus, Armacell Polska, Schlösser, IBO Pompy i Ricom Energy. Szkolenia zostały objęte patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

Paulina Jurgowiak

Paulina Jurgowiak

Nauczycielka, specjalistka ds. rozwoju zawodowego. W OSFIS odpowiada za koordynację projektów. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wciąż głodna wiedzy – informacje zdobywa na kursach i szkoleniach. Uzupełnia je również na własną rękę: czyta, słucha, pyta i docieka. Działa w sposób zaangażowany i kreatywny. W swej dotychczasowej działalności zawodowej stworzyła autorski program kreatywnego poszukiwania pracy, prowadziła szkolenia rozwijające kompetencje „miękkie”, pracowała przy realizacji projektów EFS. Jest współautorką „Poradnika dla instruktorów praktycznej nauki zawodu montera sieci i instalacji sanitarnych”. Życiowym mottem są słowa Charlesa Bukowskiego: „Jeśli już o coś zabiegasz, idź na całego, w przeciwnym razie nawet nie zaczynaj”

Zostaw komentarz

Aktualności

Obserwuj nas na Fb

Zapisz się do Newslettera